Jednym z obszarów inżynierii genetycznej, który budzi najwięcej emocji jest in vitro. Badanie genotypu pozwala np. na określenie, które zarodki będą pozbawione wad genetycznych. In vitro pomaga w skutecznym leczeniu niepłodności i jest dla wielu rodziców jedyną szansą na posiadanie potomstwa.

Wokół in vitro narosło jednak wiele mitów, a konserwatywni przeciwnicy tej metody leczenia starają się przedstawić ją w złym świetle. Tymczasem metoda ta broni się zarówno od strony etycznej, jak i pod kątem efektywności leczenia. Przykładem nieuzasadnionej krytyki może być twierdzenia, że dzieci urodzone dzięki in vitro posiadają mniejszą odporność na choroby. Osoby argumentujące w ten sposób zapominają jednak dodać, że wszystkie dzieci rodziców posiadających problemy z płodnością są mniej odporne na choroby – niezależnie od tego jaką metodą leczono bezpłodność.

 

www.rodzajechwastow.com.pl Booklet drukarnia etykiet i naklejek samoprzylepnych Części zamienne proponowane przez aswo do urządzeń RTV / IT i AGD

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *